Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kolnie serdecznie zaprasza na koncert filharmonii pt. "MUZYKA NA FALI". Wydarzenie odbędzie się 16.07.2021 r. o godz. 19:00 w Koźle na placu przy świetlicy Centrum Kultury Gminy Kolno w Koźle.

W programie najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej oraz arie i duety operowe i operetkowe.

­Na scenie wystąpią:

­Małgorzata Trojanowska - sopran

Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Wydział Instrumentalno–Pedagogiczny w Białymstoku. W 2008 roku ukończyła dyrygenturę chóralną, w 2011 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej. Warsztat wokalny kształciła również podczas kursów wokalnych z wybitnymi śpiewakami, m.in.: A. Garancią, O. Pasiecznik, I. Kłosińską, M. Rzepką.

Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010/11, stypendystką prezydenta Ełku 2020.

Od 2007 roku współpracuje z Zespołem Muzyki Dawnej Diletto Anny Moniuszko, z którym wykonała wiele dzieł oratoryjnych i operowych.

Współpracuje ze znakomitymi dyrygentami i zespołami filharmonicznymi w całej Polsce: M. J. Błaszczykiem, B. Akiki, R. Kłoczko (Opera i Filharmonia Podlaska), J. Salwarowskim (Filharmonia Częstochowska), Cz. Grabowskim (Filharmonia Zielonogórska), J. Swobodą (Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze), J. M. Zarzyckim (Filharmonia Kameralnej w Łomży), P. Wijatkowskim (orkiestra UMFC), A. Klockiem (Filharmonia Kaliska, Częstochowska), M. Kluczyńską (orkiestra UMFC oraz TW – ON), Z. Gracą, A. Sosnowskim (Białoruś), N. Pavilionisem (orkiestra OiFP), P. Deptuchem, M. Wolińską, N. Athineosem (Brandenburska Orkiestra Państwowa). Gości też na festiwalach muzycznych w całej Polsce.

Uczestniczyła w prawykonaniach utworów współczesnych kompozytorów polskich, m.in. T. Trojanowskiego, M. Nagnajewicza, G. Bogdana. Brała udział w nagraniach: rekonstruowanych dzieł dawnych kompozytorów polskich - „Dawni mistrzowie – nowo odkryci” (dyr. A. Moniuszko), Mszy S. Ziemianowskiego (dyr. A. Olszewska), pieśni i arii W. A. Mozarta (M. Krassowski – fortepian), pieśni pasyjnych z zespołem wokalnym Pro opere (dyr. E. Rafałko). W marcu 2020 uczestniczyła w prawykonaniu utworu i nagraniu płyty Psalmy dla niezłomych G. Bogdana. W sierpniu ukazała się jej solowa płyta Głos duszy z utworami poświęconymi Najświętszej Maryi Pannie, którą nagrała wspólnie z Rafałem Sulimą (organy).

Grzegorz Piotr Kołodziej - baryton

Zalicza się do grona śpiewaków, których śmiało można określić jako aktorów operowych. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Ryszarda Minkiewicza (dyplom z wyróżnieniem). Naukę śpiewu rozpoczął w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, a kontynuował w Studiu Wokalno-Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Laureat Nagrody Specjalnej za najlepsze wykonanie utworu polskiego na VIII Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1999r.), a także Nagrody Głównej (recital w Londynie) pierwszej edycji Muzycznego Forum Młodych Gdańsk 2005.

Zadebiutował już jako wybitny student wykonując „Stabat Mater” J. Haydna pod batutą M. J. Błaszczyka (Filharmonia Częstochowska 1996 r.). Wielokrotnie wykonywał również „Mszę Kreolską” A. Ramireza, której nagranie live z 2000 r. znalazło się na płycie CD Polskiego Towarzystwa Naukowego. Operowym debiutem artysty była partia Figara w „Cyruliku Sewilskim” G. Rossiniego na deskach Opery Bałtyckiej w 1999 r. poprzedzona znakomitą rolą tytułową w „Eugeniuszu Onieginie” P. Czajkowskiego w przedstawieniu dyplomowym na tej samej scenie. Od tego momentu współpracował niemalże ze wszystkimi polskimi teatrami i filharmoniami pracując z wybitnymi reżyserami i dyrygentami. Koncertował również za granicą (Londyn, Wilno, Izmir-Turcja, Asyż, Bornholm– Dania, Bremen- Niemcy). W 2002r. brał udział w inscenizacji opery „Cosi fan tutte” W. A. Mozarta zorganizowanej przez Opera Island przy współpracy Opery Covent Garden i Nordisk TV, pracując z reżyserem Jonathanem Millerem z Royal Opera House w Londynie i dyrygentem Manfredem Honeckiem. W 2008r. na zaproszenie Polskiego Ośrodka Społeczno – Kulturalnego Londynie, uczestniczył w realizacji opery „Verbum Nobile” St. Moniuszki, wykonując partię Marcina Pakuły. Do osiągnięć artysty należy doliczyć debiut w roli Don Giovanniego na scenie Opery Krakowskiej (kwiecień 2009 r.) w reż. M. Znanieckiego pod batutą  Ł. Borowicza, gdzie w owej partii Grzegorz Piotr Kołodziej obsadzony był wraz z Mariuszem Kwietniem.

Artysta nie stroni od różnych gatunków muzycznych. Jest zarówno wspaniałym Figarem w operze „Wesele Figara”, jak również doskonałym Hethcliffem w musicalu „Wichrowe Wzgórza”, czy Bonim w operetce „Księżniczka Czardasza”. Grzegorz

Piotr Kołodziej jest również cenionym i uznanym wykładowcą w Katedrze Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego, prowadząc zajęcia emisji i impostacji głosu mówionego. W 2011 r. pod kierunkiem Prof. UMFC E. Iżykowskiej uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na przełomie roku 2012/2013 ukazała się solowa płyta artysty pt. Polska Liryka Wokalna zawierająca najpiękniejsze cykle polskiej pieśni współczesnej na baryton i orkiestrę smyczkową, nagrana z orkiestrą Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży pod batutą J. M. Zarzyckiego. W 2014 r. płyta otrzymała nominację do nagrody Akademii Fonograficznej - Fryderyk 2014.

SONORE STRING QUINTET

Cezary Gójski - I skrzypce